Dev Buluşma: 50 İllüstratör Bir Arada

Dev Buluşma: 50 İllüstratör Bir Arada

KUŞADASI’NDA DEV İLLÜSTRATÖRLER BULUŞMASI

Kuşadası Ada Modern Sanat Galerisi, Türkiye’den ve dünyadan modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilenmesi amacıyla 3 Haziran’da açıldı. Galeride bulunan sürekli ve süreli sergi alanları; resim, heykel, yerleştirme, video, yeni medya ve fotoğraf gibi farklı çalışmalarla periyodik olarak yenilenen sergilere ev sahipliği yapacak. Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde hayata geçirilen Ada Modern Sanat Galerisi açılış sergisi olarak dev bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 

Ülkemizde ve dünyada kendilerini kanıtlamış 50 Türk illüstratör'ün bugüne kadarki en büyük buluşması olan İLLÜSTRATÖRLER SERGİSİ'nin küratörlüğünü Selin Atasoy, koordinatörlüğünü ise Pınar Yüzbaşıgil ile Özgür Çakıt üstleniyor. 2018 yılında 32 sanatçının katılımı ile İstanbul Dada Salon Art Gallery’de açılan İllüstratörler Sergisi’nin de küratörlüğünü yapan Atasoy tüm dünyada gittikçe yükselen ve hak ettiği değeri görmeye başlayan illüstrasyon sanatı ile ilgili yaz boyunca Kuşadası’nda canlı performanslar, atölyeler ve farklı etkinlikler gerçekleştireceklerini belirtiyor. 

Ethem Onur Bilgiç, Kaan Bağcı, Selman Hoşgör, Merve Atılgan, Ayça Kılıçoğlu, Dünya Atay, Ömer Faruk Yaman, Murat Kalkavan, Burak Beceren, Geray Gençer, Cem Özüduru, Eren Caner Polat, Halil Sercan Tunalı, Murat Miroğlu, Duygu Topçu gibi dünyanın dört bir yanında yaşayan ve çalışan birçok başarılı Türk sanatçıyı ağırlayan sergi, dört ay boyunca Kuşadalılara, Kuşadası’nı ziyaret eden tüm yerli ve yabancı misafirlere ve özellikle gençlere açık olacak. 

Ada Modern Sanat Galerisi ayrıca aynı çatı altındaki, muhteşem Kuşadası manzaralı Art Cafe ve tasarım ürünlerinin satıldığı Art Store ile ziyaretçilerine hizmet verecek.

“50 İllüstratör Bir Arada” sergisi ve Aydın’ın ilk modern sanatlar sergi salonu olma özelliğini taşıyan Kuşadası Ada Modern Sanat Galerisi’nin programları hakkında bilgi almak için www.adamodern.com internet sitesini  ziyaret edebilirsiniz.

 

Sergiyi görmek için tıklayınız...