Nagihan Özkar İle Pop-Up Kart Tasarımı Atölyesi

Nagihan Özkar İle Pop-Up Kart Tasarımı Atölyesi

KUŞADASI ADA MODERN SANAT GALERİSİ’NDE DEV BİR SERGİ 

Ülkemizden ve dünyadan 50 Türk illüstratör Kuşadası Ada Modern Sanat Galerisi’nde 3 Ekim 2021’e kadar bir araya geliyor. Tüm dünyada kendilerini kanıtlamış illüstratörlerimizin bugüne kadarki en büyük buluşması olan İLLÜSTRATÖRLER SERGİSİ süresince çocuklar ve gençler için de özel etkinlikler ve atölyeler yapılıyor. 


GENÇ SANATÇILAR İÇİN ATÖLYELER

Temmuz ayından itibaren Ada Modern Sanat Galerisi genç sanatçılar için düzenli atölyelere ev sahipliği yapıyor. Her atölyeye, sergimize de katılmış, Türkiye’nin en önemli yeni nesil illüstratörlerinden bir tanesi ev sahipliği yapacak.  

Ada Modern Sanat Galerisi yaz boyunca pop-up kart, resimli mini-kitap, çizgi roman, maske, stop motion animasyon, poster tasarımı gibi farklı yaratıcı çalışmaların hazırlanacağı bir dizi atölye ile genç sanatçıların kendilerini ve hayal güçlerini geliştirdikleri, yeteneklerini keşfettikleri, eğlenceli bir buluşma noktasına dönüşecek.

Pandemi sürecinden çıkmaya başladığımız şu günlerde çocuklarımızın ruhuna en iyi gelecek duygunun birlikte yaratma, üretme ve paylaşma olduğuna inanıyor, onları özenle hazırladığımız hem eğitici hem de eğlendirici atölyeler için Ada Modern’e bekliyoruz. 


NAGİHAN ÖZKAR İLE POP-UP KART TASARIMI ATÖLYESİ

Bu atölyelerin ilki 4-5 Temmuz 2021 günlerinde başarılı illüstratör Nagihan Özkar eşliğinde gerçekleşecek.  Kuşadası ve kuşlarına ithafen hazırlanan 3 Boyutlu Pop-Up Kart Tasarımı Atölyesi, 6-9 ve 9-13 yaş grupları için açıldı. Atölyeler 90 dakika sürecek ve maksimum 12 katılımcıyı ağırladı. 

Atölye günü genç sanatçılar önce 50 İllüstratör Sergisi’nin Küratörü Selin Atasoy ve eğitmenleri Nagihan Özkar ile birlikte İllüstratörler Sergisi’ni gezecek, illüstrasyon ve resim dünyasının farklı boyutlarını keşfettiler.  

İllüstrasyonla ilgili sanat tarihinden de örneklerin paylaşılmasının ardından genç sanatçılar eğitmenleri ile birlikte unutulmaz ve rengarenk bir maceraya çıktılar. 

Katılımcılarımız, el becerilerini, analitik düşünme yeteneklerini ve en önemlisi hayal güçlerini geliştirecek bu atölyede, fikirlerin farklı malzemelerle nasıl 3 boyutlu hale dönüştürülebileceğini eğlenceli bir şekilde deneyimlediler.  

Atölyede kullanılacak tüm malzemeler Ada Modern tarafından karşılandı.


NAGİHAN ÖZKAR

1991 yılında Kocaeli’nde doğdu. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden 2014 yılında mezun oldu. 5 yıldır aktif olarak Ux/Ui tasarımcısı ve illüstratör olarak İstanbul’da çalışmaktadır. Nagihan gerçek bir pop-up dünyası tutkunudur ve bu alanda uzun yıllardır Robert Sabuda gibi dünyanın en önemli sanatçıları ile iletişim halindedir. Nagihan 3D pop up kart tasarımları yaparak çocuklara ve yetişkinlere özel workshoplar düzenlemektedir.


ATÖLYE TARİH VE SAATLERİ:

9-13 yaş

4 Temmuz 10:00-11:30 ve 15:00-16:30

5 Temmuz 10:00-11:30

6-9 yaş

5 Temmuz 15:00-16:30