23. KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI

23. KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI

Türkiye’nin en eski ve en nitelikli beste yarışması olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması 23. kez sahne aldı. Geleneksel yapışı yanında yeni eklenen dijital oylama ile çok daha geniş bir kitle tarafından ilgi odağı oldu.Vakfımız bu noktada Kuşadası Belediyesi'ne etkinlik paydaşı olarak önemli bir görev üstlendi
23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Kapsamında ;
İlk olarak değerli şarkıcımız Ferhat Göçer Altın Güvercin Gala Gecesinde bizlerle birlikteydi. Beste Yarışması’nın heyecanına ünlü yorumcu Ferhat Göçer birbirinden güzel şarkıları ile renk kattı.
Muhteşem sesi, enerjisi ve sahnesiyle sanatçı Berkay halk konserimizde Kuşadası’na coşkulu bir gece yaşattı.
Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın görkemli final gecesi Altın Güvercin Amfi Tiyatroda düzenlendi. Halk Tv’den canlı yayınlanan yarışmanın finali sanatçımız Erol Evgin konseriyle gerçekleşti . Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı onur ödülünü Vakıf başkanımız Levent Köylü duayen sanatçı Erol Evgin'e takdim etti. 
Kuşadası'nın ilk ve tek beste yarışması özelliğini koruyan ve geçmişte türk pop müziğine çok önemli isimleri kazandıran Altın Güvercin Beste Yarışması'nın bundan sonraki yıllarda türk pop müziğine kalıcı isimler kazandırması ve buna vesile olması önemli amaçlarımızdan biridir. 23. Kuşadası Altın Güvercin Yarışmasında besteci ve yorumcu Deniz Özçelik birinciliği kazandı.